SHARP 9.4inch LM094YS1T64 LCD Panel
Mega Source Elec.Limited
Contact Now
Place of Origin : Japan
Brand Name : SHARP
Certification : RoHS Compliant
Model Number : LM094YS1T64
MOQ : 1 Pcs
Price : Pls Contact sales team
Packaging Details : MODULE
Delivery Time : stock
Payment Terms : T/T , Paypal, Western Union Escrow etc.
Supply Ability : 1000
Panel Model : LM094YS1T64
Panel Brand : SHARP
Descrition : CSTN-LCD ,9.4 inch, 800×480
Panel Type : CSTN-LCD
Contact Now
Specification for LM094YS1T64:
Panel Model
LM094YS1T64
Panel Brand
SHARP
Descrition
CSTN-LCD ,9.4 inch, 800×480
Panel Type
CSTN-LCD
Display Mode
STN, Normally Black, Transmissive
Active Area
203.98×122.38 mm
Outline
236.8×142.3×8.5 mm
Surface
Contrast Ratio
30:1 (Typ.)
Display Colors
Color
Response Time
300/150 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle
30/30/20/10 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D)
Lamp Type
1 pcs CCFL Without Driver
Signal Interface
Parallel Data (8-bit) , 22 pins
Input Voltage
3.3V (Typ.)